Květen 2009

Harmonogram Rock For People 2009

26. května 2009 v 23:50 Zajímavosti
Celý harmonogram si můžete stáhnout TADY.

Arctic Monkeys by měli hrát v sobotu 4. července ve 22:25 na T-Music Stage.
Doba koncertu by měla být zhruba 70 minut.


Arctic Monkeys na T-Music Stage

26. května 2009 v 18:57 Zajímavosti

Spot na Rock For People 2009


Arctic Monkeys v New Yorku

26. května 2009 v 18:15 Zajímavosti
Fotograf časopisu NME Tom Oxley navštívil Arctic Monkeys v New Yorku, kde dokončovali své nové album. Z jeho návštěvy vzniklo několik fotek, které si můžete prohlédnout TADY.


Arctic Monkeys czech fans

23. května 2009 v 9:55 Zajímavosti
Pro ty z vás, kteří si třeba náhodou nevšimli - Arctic Monkeys mají v naší zemi rozsáhlou fanouškovskou základnu, která se nachází na všech možných komunitních webech:
... a nejnověji i FACEBOOK

Neváhejte a přidejte se k nám! :)

Novinky ohledně nového alba

22. května 2009 v 9:36 Zajímavosti
Jak již řekl Matt Helders v posledním díle The View From..., přesné datum vydání nového alba Arctic Monkeys nelze nyní s jistotou říct, ale kapela potvrdila řeči, které již nějakou dobou kolují a to, že desku na 100% vydají před slavnými velkými festivaly v Readingu a Leedsu v srpnu.

Dalé také Alex Turner prozradil, že se při tvoření některých nových věcí nechali ovlivnit kapelou Black Sabbath a inspiroval je k tomu jejich výlet na festival Latitude minulý rok.


The View From... The Birthday Boy...

15. května 2009 v 17:21 The View From...
Matthew oslavil 23. narozeniny, tudíž se nový díl The View From... odehrává v narozeninovém duchu. Enjoy a pozorně sledujte měnící se nápisy za Mattem. Že by názvy nových songů? :)


Nový web

14. května 2009 v 18:35 Zajímavosti
Arctic Monkeys opět pozměnili oficiální stránky www.arcticmonkeys.com.
Novinkou je sekce "members", která všem zaregistrovaným umožňuje komentovat novinky na webu a přidávat vlastní fotky a videa.


Helders o nové desce

14. května 2009 v 14:48 Interview
Řekni nám něco o vašem třetím albu - už je hotové?
Ano, momentálně je již všechno nahrané. Teď zrovna jsme někde v půlce mixu. Nemůžu říct přesně, kdy bude vydáno, ale asi to bude někdy v srpnu před festivaly v Leedsu a Readingu. Nic není definitivní, také záleží na tom, kdy uděláme obal na desku a vyberem název. Taky podoba tracklistu ještě není definitivní, mícháme všechny nahrané songy, ale pak ten výběr zúžíme - a to taky bude nějakou dobu trvat. Asi to ale budeme vybírat už někdy příští týden.

Spolupracovali jste také z Joshem Hommem (zpěvák Queens Of The Stone Age), kolik z té spolupráce bude na desce?
Vypadá to, že tak polovina, a druhá polovina vzejde ze spolupráce s Jamesem Fordem. Nezní to jako dvě naprosto rozdílné věci, celkem to dohromady sedí, myslím, že nelze přesně říct, co bylo uděláno s kým.

Jaká byla spolupráce s Joshem? Je známo, že je vaším fanouškem...
My všichni jsme obrovští fanoušci Queens Of The Stone Age a byli jsme jimi ještě před založením Arctic Monkeys, takže pracovat s ním bylo něco úžasného. Produkuje také plno vlastních věcí, nic pro něj není zbytečné - třeba když nahraješ nějakou píseň 4x a potom chceš změnit bubny, on to udělá. Ví, že tyhle věci jsou důležité a navíc pozná dobrý zvuk.

Říká se, že je hodně vášnivý v tom, co dělá, pocítili jste to na vlastní kůži?
Ne, vůbec! Respektoval nás a nikdy se na nás nerozčílil nebo něco podobného. Je to velice příjemný chlapík... a taky velice zábavný.

Pokud jde o zvuk, půjde opravdu o něco tvrdšího, nebo příjdete s něčím úplně novým?
Některé songy jsou ve stejném duchu jako songy na druhém albu, ale je tam taky několik melodičtějších kousků. Nemyslím si, že by to album bylo tvrdší, ale nějaké podobné prvky se tam najdou. Nechci nic říkat dopředu, protože jsme pořád ještě nerozhodli, jaké songy přesně bude nové album obsahovat, ale řekl bych, že tam budou písně, které jsme již hráli naživo "Crying Lightning" a "Dangerous Animals".


Helders také poskytl rozhovor BBC o festivalových plánech kapely na toto léto. Interview můžete zkouknout TADY.

Alex okraden!

14. května 2009 v 14:20 Zajímavosti
V NME vyšel nový článek, kde Alex Turner popisuje, jak byl před půl rokem okraden. Neznámý zloděj mu ukradl batoh, ve kterém měl svůj zápisník se všemi rozepsanými texty na třetí album. Paradoxně tato katastrofálně vyhlížející situace Alexe nakopla - když se druhý den snažil vzpomenout na všechny své ukradné nápady, tak napsal mnoho dalších, zajímavých věcí.

A Matt vzkazuje fanouškům:"Viděli jste ho (zápisník) někdo? Vraťte ho!... představte si, že ho najdete někde v sekáči."

V NME také zveřejnili fotku Arctic Monkeys z jejich pobytu v NY během natáčení, zatím je k dispozici pouze scan v horší kvalitě.


Vydání třetího alba

12. května 2009 v 23:48 Zajímavosti
V pondělí 18. května bude oficiálně oznámeno datum vydání nového, v pořadí již třetího alba Arctic Monkeys.

Již teď se proslýchá, že by se mělo jednat o 24. srpen, ale tuto informaci zatím nikdo oficiálně nepotvrdil, musíme si tedy počkat do pondělí.

Scummy Man

7. května 2009 v 17:05 Různé
Scénář, režie: Paul Fraser
Hrají: Stephen Graham, Lauren Socha, Andrew Turner
Hudba: Arctic Monkeys

Scummy Man je krátkometrážní debut anglického režiséra Paula Frasera.
Nápad natočit film, který je založen na písni "When The Sun Goes Down" od Arctic Monkeys, vzešel od jejich managera a nahrávací firmy Domino Records.

Film sleduje jednu noc v životě 15ti-leté prostitutku Niny, která žije v domovském městě Arctic Monkeys Sheffieldu a je závislá na drogách.

Snímek je natočen na 16mm filmovou surovinu, má 16 minut a na DVD vyšel 10. května 2006. O rok později vyhrál cenu NME Awards pro nejlepší hudební dvd.

Název filmu pochází z textu písně, kde se zpívá:
And what a scummy man
Just give him half a chance, I bet he'll rob you if he can
You can see it in his eyes, yeah, that he's got a nasty plan
I hope you're not involved at all

Arctic Monkeys na CSFD.cz

3. května 2009 v 14:14 Zajímavosti
Někteří jste si již možná všimli, že se na Česko-Slovenské Filmové Databázi objevilo koncertní DVD Arctic Monkeys at the Apollo. Prozatím si drží hodncení něco málo nad 80%, je tedy na vás (uživatelích csfd), aby jste hodnocení buď zlepšili nebo zhoršili. Najdete zde i krátký filmeček Scummy Man. Tak, kdo jste viděl a máte zde profil (či jej chcete založit), máte možnost se předvést svým hodnocením či případně komentářem.

Pár fotek ze studia

1. května 2009 v 23:07 Zajímavosti
Arctic Monkeys právě v NY dokončují s producentem Jamesem Fordem jejich v pořadí již třetí album a na svých stránkách zveřejnili pár fotek ze studia. Podívat se na ně můžete TADY.

Nejlepší Indie album všech dob!

1. května 2009 v 14:25 | NME |  Zajímavosti
Další z anket, týkajících se Arctic Monkeys (tentokrát jejich dvou alb), internetové podoby časopisu NME najdete zde.